Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Wielbiciele prozy Pratchetta
Klub otwarty
by i10


Założony: 2012-03-29 11:15:32
Ostatnia aktywność: 2021-12-15 16:42:57
Postów na forum: 160
161 członków
Oglądany: 30801x

Moja ulubiona postać i dlaczego jest to właśnie Rincewind

i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
chyba że to KTOŚ INNY
Edytowano x 4 Ostatnio zmieniany: 2013-08-26 23:02:46
Mirmil
Mirmil - Superbojownik · przed dinozaurami
Vimes. Rincewind jest fajny ale trochę się przejada gdzieś w okolicach Czarodziciela/Eryka. Zresztą Pratchett odłozył go na boczny tor choć dalej występuje gdzieś drugoplanowo np w popularnonaukowych książkach "Nauka świata dysku"
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-03-29 12:24:50
Fandir
Fandir - Superbojownik · przed dinozaurami
Jak w przypadku książek ciężko coś wybrać, bo ŚD jest najeżony nietuzinkowymi osobowościami (jak piszę "nietuzinkowi" to od razu na myśl przychodzą Nobby i Colon :P).

Jednak postawię na bohatera zbiorowego - grono profesorskie Niewidocznego Uniwersytetu - z Ridcullym i Dziekanem na czele

Większość ich naukowych dyskusji jest nie do przebicia (jak zresztą u Nobby'ego i Colona )
Nimradil
Nimradil - Superbojowniczka | GG: 39361558 · przed dinozaurami
Tylko Śmierć! Jest nieprawdopodobnie i paradoksalnie ludzki, chociaż ludzi nie rozumie. Podobno Pratchett dostaje czasami listy od ludzi śmiertelnie chorych, którzy dziękują mu za stworzenie takiej postaci, bo mają nadzieję, że to tak właśnie wygląda;)

A na drugim miejscu - Jego Szara Eminenckość - Lord Havelock Vetinari Chociaż nie ma ani jednej książki, w której byłby głównym bohaterem, to każde jego pojawienie się wywołuje u mnie poczucie obcowania z czymś wybitnym
Andvarkidus
Andvarkidus - Superbojownik | GG: 7398148 · przed dinozaurami
Nie ma sprawiedliwości, jest tylko ON.
Tyle w temacie

No dobra, lubię też Babcię Weatherwax i większą część straży.
sdLechu
sdLechu - Bojownik · przed dinozaurami
Vimes w duecie z Vetinarim. Śmierć i oczywiście Babcia Weatherwax
Mefi357
Mefi357 - Superbojownik · przed dinozaurami
Śmierć bo MÓWI DRUKOWANYMI LITERAMI. Poza tym lubię też Dorfla z jego absolutnie logicznym rozumowaniem.
fulmar
fulmar - Superbojownik · przed dinozaurami
Dla mnie Vimes (oraz Vetinari ze swoją zimną i bezbłędną logiką), żona uwielbia Anguę
...a że ŚMIERĆ jest najsympatyczniejszy, to inna sprawa. Vimes to taki trochę ja - cyniczny, ale w miarę porządny gość ;-)
Powoli dłubię przy dyskowych figurkach - pokazać efekty? ;-) Na razie jest prawie gotowa Angua.
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2012-03-30 15:10:59
i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
zdecydowanie pokazać efekty, każdy chyba się z kimś utożsamia - ja zacząłem czytanie od części z Ricewindem i na zawsze nim zostanę
Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · przed dinozaurami
Najfajniejszą "postacią" jest Greebo.
black_bird
że ŚMIERĆ i Vetinari to nawet nie trzeba mówić ,ale ja uwielbiam jeszcze Gaspode -kwintesencję psiowości
Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · przed dinozaurami
Żądamjy książki z Vetinarim jako głównym bohaterem
i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
Popieram przedmówcę
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Witam miłośników dobrej książki
Jeszcze pół roku temu napisałbym, że Vimes, ale teraz to będzie Detrytus - nie salutować.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.