Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Wielbiciele prozy Pratchetta
Klub otwarty
by i10


Założony: 2012-03-29 11:15:32
Ostatnia aktywność: 2021-12-15 16:42:57
Postów na forum: 160
161 członków
Oglądany: 30361x

Długa Ziemia

i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
ktoś przeczytał? podzieli się wrażeniami?
malinova
malinova - bojownik · przed dinozaurami
Ja jeszcze nie. Na chomikuju (wiem, wiem, zaraz mnie zlinczujecie) nie ma, a żadna ksiegarnia mi jakoś nie po drodze. Myślę, że w przyszłym tygodniu wybiorę się do empiku.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
darkpower - bojownik | GG: mam · przed dinozaurami
Przeczytałem, jakoś w krótko po premierze więc pamięć co do szczególików częściowo się ulotniła...
Skrótowo:

- Nie jest to Pratchett w stylu Świata Dysku;
- Jako s-f klasyfikuje się powyżej średniej, ale jak to mówią szału ni ma.

- Miejscami widać typowy humor Mistrza ( dialogi, postać Lobsanga,etc.)

- Idea Długiej Ziemi - przeczytałem dziesiątki książek o alternatywnych światach i przekraczaniu granic pomiędzy nimi, ale ten pomysł to świeżynka.

Summa summarum:
Jeśli ktoś lubi prozę Pratchetta może mieć mieszane odczucia,
dla mnie ta książka jest jak sinusoida - ma swoje wzloty i spadki
i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
Jestem w połowie i wyczuwam posmak Douglasa Adamsa. Na razie jest to ziemniak (który u Adamsa parzył) oraz łosoś (oczywiście zwątpienia if you know what i mean).
Miłym zaskoczeniem był polski akcent.
Wracam do lektury.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
darkpower - bojownik | GG: mam · przed dinozaurami
Dalej jest jeszcze więcej smaczkow z popkultury, ale i też odniesienia do m.in. ciemnej strony słońca.
Tyle tylko że takie rzeczy to typowy Pratchett
i10
i10 - Skończył się na Kill'em All · przed dinozaurami
Darkpower, fakt - zastanawiałem się skąd znam świat jockerów
Ale to absolutnie nie typowy Pratchett - na końcu jest podziękowanie dla jakiegoś dyskowego klubu za pomysły. A pomysły wyraźnie wynikały z lektury Adamsa , bo prócz tych co wymieniłem rzucił mi się w oczy kolejny o wyczuwaniu umysłów i ich samotności w oddaleniu od innych (umysłów). Toż to Ford Prefect i początek "Autostopem.."
Nie twierdzę że to źle! Im więcej Adamsa tym lepiej, (jeśli to nie są kopie pomysłów.)
A jednak..
Książkę skończyłem.. rozczarowany.
Za mało pratchettowskiego absurdu. Kilka świetnych zdań kota na końcu nie wystarczyło
malinova
malinova - bojownik · przed dinozaurami
Skończyłam. Jestem na tak. Czy tylko ja miałam skojarzenia z "Kenozoikiem" Aldissa?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex0 - Bojownik · przed dinozaurami
Chodzi ci o "Cieplarnię" Aldissa? Skończyłem, podobało mi się. Polski akcent fajny. Te punkty przesiadkowe to te słynne czakramy jak na Wawelu ? Podobał mi się powrót do Elfów i trolli , głowologią ich.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.