Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Artykuły tylko dla bojowników JM (+18)
Zobacz galerię
Kto jest online?
Niestety jesteś anonimowy/a!
Ale zawsze możesz się zarejestrować.

Gościmy obecnie 1460 osób, w tym 133 rejestrowych bojowników walki z powagą.

Ostatnio dołączył do nas bojownik nservice007Zdesperowana żona komputeroholika
30 014  
282   13  
Wejdź do Monster Galerii!To mini opowiadanie ukazuje do czego jest zdolna zaniedbywana i zdesperowana żona komputeroholika oraz jaki wpływ ten heroiczny czyn wywiera na jej dalsze życie...

O trzeciej w nocy ONA po cichutku wymknęła się z małżeńskiego łoża do sąsiedniego pokoju. Klawiaturą rozbiła 19-calowy monitor, wszystkie płyty CD porysowała i podeptała swoimi pantoflami. Case komputera wyrzuciła przez okno a drukarkę utopiła w wannie.

Potem wróciła do sypialni, do ciepłej pościeli i przytuliła się z miłością do boku swego, nic niepodejrzewającego, śpiącego męża, o którym była przeświadczona, że już teraz cały wolny czas będzie przeznaczał na ich miłość...
Sekretne pamiętniki Bractwa Pierścienia VIII
23 234  
6   7  
Wejdź do Galerii: Filmoteka!Następne odcinki już wkrótce, a dziś:
"Niedostępne zapiski Sarumana Białego"

Dzień pierwszy:

Jestem znudzony. W całym Isengardzie wyłączyli kablówkę. Nie mam nic do roboty, tylko pisanie chamskich listów do Radagasta Brązowego i Manfreda Lekko Beżowego.

Może później wejrzę w kulę...

Dzień drugi:

Poznałem miłego gościa prze kulę. Wydaje się, że mnie lubi i to nie tylko dlatego, że jestem najpotężniejszym czarodziejem w Śródziemiu! Ciekawe jak wygląda...

Dzień trzeci:

Z sesji RPG: Ostatnie słowa przed śmiercią
28 904  
22   18  
Wejdź do Monster Galerii!W grach RPG, tuż przed "śmiercią", przeciętny statystyczny gracz zazwyczaj coś mówi. Czasami mówi nieprzeciętnie... ;)

- Stefan daj spokój ja tylko żartowałem

- Po co Ci ten pentagram?

- Mam magiczną zbroję..

- Czy mi się wydaje czy właśnie przeleciała nad nami 100-metrowa cysterna?

- Spluwam mu prosto w twarz

- Poddaje się

- Wcale się z ciebie nie śmiałem
Meghan Markle będzie zaskoczona kiedy się dowie, że do obowiązków księżnej należy codzienne wstawanie o trzeciej nad ranem i nakręcanie Big Bena.
Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Zła wróżba
54 465  
161   17  
Tym hasłem inaugurujemy nowe wydanie Wielkiej Encyklopedii Obrazkowej 2004! Jeszcze ciepła, prosto z drukarni! Troszkę tylko zachlapana szampanem... ;)

Kilka słów o dzisiejszej definicji:
Niekiedy denerwujemy się czekając na wyjaśnienie jakiejś sprawy, od której być może zależy nasze dalsze życie, a tu, najwyższy, lub coś (w co tam kto wierzy) daje nam znaki, które mówią nam jasno co się stanie w niedalekiej przyszłości. Znaki te, należycie odczytane, mogą nam zaoszczędzić wiele stresów lub ew. dać nam do zrozumienia, że mamy przechlapane. Gdy dowiemy się wcześniej, że mamy przechlapane, może nam to zaoszczędzić conajmniej kilka godzin stresu. Bądźcie więc czujni i, jak mawia Strzelec, zwracajcie uwagę na znaki...

A dzisiaj...

Definicja zwrotu: "Zła wróżba"
Czy poznałeś już Wasilija Czapajewa?
32 150  
10   9  

Jeśli nie to przygotuj się na niespodziankę. Dla tych, co nie lubią ruskich pierogów, a lubią ruskie kawały, towarzysz Jared zebrał przygody niezrównanego żołnierza z panteonu radzieckich gierojów. Doskonała kolekcja komunistyczno-historyczna.

Z encyklopedii WIEM można się dowiedzieć kilku nudnych faktów:

Czapajew Wasilij - (1887-1919), uczestnik rewolucji październikowej. Jako dowódca dywizji brał udział w walkach z obcą interwencją w Rosji (1918-1920). Znany z walk z Czechosłowackim Korpusem Interwencyjnym i oddziałami A.W. Kołczaka. Po przegranej bitwie popełnił samobójstwo, rzucając się do rzeki Ural.

A z Joe Monstera całej prawdy o Czapajewie i jego drużynie nieustraszonych krasnoarmiejców, przekazywanej przez zwykły lud już od kilkudziesięciu lat. Jedziemy!

Do otoczonego przez ,,białych’’ sztabu dywizji dociera furmanka. Wychodzi jej na spotkanie komisarz Furmanow. Powożąca kobieta schodzi z kozła, ściąga chustę i oczom zdumionego komisarza ukazuje się uśmiechnięty Piet’ka.
- Ale się zamaskowałeś! - cmoka z uznaniem Furmanow.
- Ja to jeszcze nic - mówi Piet’ka skromnie - wyprzęgajcie towarzysza dowódcę!

* * * * *

Wzięto do niewoli oficera ,,białych’’ i żeby wymusić od niego zeznania, spito do nieprzytomności. Jednakże oficer ku rozpaczy Czapajewa nic nie mówi.
- Mam pomysł - odzywa się nagle Piet’ka. - Wszystko powie, jak jutro nie damy klina!
- Ależ ty jesteś potworem, Piet’ka... - szepnął z podziwem Czapajew.


Stworzenie świata wg Jamnika
21 316  
13   27  
Wejdź do Monster Galerii!Małe to, pod szafą hodowane a jednak przez wielu kochane. I niektórym tym kochanym niskopodłogowym pieskom w główkach się przewraca i próbują wmówić swoim właścicielom, że to nie było tak jak w biblii jest napisane...

Wg jamników stworzenie wyglądało tak:

1. Pierwszego dnia Bóg stworzył Jamnika.

2. Drugiego dnia Bóg stworzył człowieka, żeby rozpieszczał Jamnika.

3. Trzeciego dnia Bóg stworzył wszystkie zwierzęta, aby Jamnik miał za czym biegać.

4. Czwartego dnia Bóg stworzył pracę, żeby człowiek wychodził regularnie z domu, a Jamnik mógł swobodnie po nim buszować.

5. Piątego dnia Bóg stworzył piłkę tenisową, żeby Jamnik mógł ją aportować albo i nie.
Mężczyźni też potrafią ustalać zasady!
25 845  
20   40  
Wejdź do Monster Galerii! O "zasadach i regułach" zwykle słyszymy od kobiet - przyszedł czas na NASZE męskie zasady. Oto one!!!

Uwaga: wszystkie z nich mają numer 1 - nie bez powodu!


1. Naucz się używania deski klozetowej. Jesteś już dużą  dziewczynką.
Jeżli jest podniesiona, opuść ją - my korzystamy z toalety przy desce
podniesionej, ty musisz ją sobie opuszczać. Jeżli nawet jest opuszczona, nie robimy z tego tragedii.

1. Zakupy nie są sportem. I nie zamierzamy o nich myśleć w ten sposób.

1. Płacz to szantaż!

1. Proście o to czego potrzebujecie. Subtelne aluzje nie skutkują!
Mocniejsze aluzje nie skutkują! Oczywiste aluzje też nigdy nie skutkują!
Po prostu powiedzcie to!!!

1. TAK i NIE są w zupełności wystarczającymi odpowiedziami na prawie każde pytanie.

1. Ból głowy trwający 17 miesięcy jest poważnym problemem. W takim przypadku trzeba udać się do lekarza.
Łelkom tu Mongolia
14 193  
6   8  
Wejdź do Monster Galerii!Kto śledzi pisma satyryczne lub rubryki z humorem w poważnych pismach ten wie kim jest Dariusz Wójcik. Jego twórczość można podziwiać również na autorskiej stronie www.art-gallery.pl a redakcja JM proponuje wam dzisiaj małą próbkę podesłaną przez samego autora.   

Mongolia to kraj... No właśnie, co tam do cholery jest?

        Z taką myślą przygotowywałem się do wyprawy ponad pół roku. To znaczy przez pierwsze dwa tygodnie zaczepiałem wszystkich skośnookich obcokrajowców w Polsce. Pozostałe miesiące leczyłem rany na chirurgii pourazowej po tym, jak któryś mongoloidalny typ wytłumaczył mi, że Mongolia od 600 lat okupuje brutalnie jego kraj. Dalszych argumentów nie pamiętam, ewentualne kontrargumenty typ skutecznie wybił mi z głowy. Nic to!

        Te chwilowe trudności zagrzały mnie tylko do zwiększenia wysiłków. Uzbroiwszy się w słownik mongolsko-rosyjski i rosyjsko-polski (6 tomów po 0,5 kg każdy) raźno zabrałem się za zbieranie ekwipunku. Niewiele go było, bo cały plecak zajmowały słowniki.
W ambasadzie, gdy otrzymywałem wizę panowie bardzo dużo się uśmiechali. Co za miły naród!
Listy do Strasznej Redakcji I - Chcę zostać gwiazdą
17 522  
6   26  
Wczoraj do naszych redakcyjnych drzwi zapukał listonosz. Przyniósł nowe e-maile. Jeden z nich od niezwykłej osoby - napisała go osoba podpisująca się jako *malutka*. Ujął on wszystkich Redaktorów oraz współpracowników, a także personel techniczny. Sprzątaczka łkała.

To on stał się przyczyną inauguracji nowego działu - "Pytania Do Strasznej Redakcji". Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy odcinek tego cyklu. Mamy nadzieję, że na stałe zagości na naszych łamach. Pamiętajcie, że bez waszej pomocy będzie to niemożliwe, bo wszystkie maile będą tylko i wyłącznie autentyczne.

Ale wróćmy do naszego szokującego listu (pisownia oryginalna)...
[...]przysłałam wam swoje zdjęcie bo na stronie intermnetowej przeczytałam zemożna przesłać zdjęcie i zostać gwiazdo i chciałabym spróbować.[...]
Wzruszony tym, że ktoś powierzył nam swą karierę natychmiast odpisałem:
U nas faktycznie można zostać gwiazdo. Wystarczy nadesłać zdjęcie. W redakcji już nią jesteś i niewątpliwie odniesiesz wspaniały sukces. Oczywiście pomożemy Ci wypromować się jak tylko potrafimy, uzywając naszych wszystkich kontaktów i wpływów. Bardzo prosimy także o nadesłanie próbki umiejętności wokalnych, gdyż bez tego możemy mieć problemy z częścią kontrahentów.

Na początek umieścimy twoje zdjęcie na stronie głównej w osobnym artykule oraz w naszej fotogalerii "Urwany Film" [...]
Oczywiście podczas wymiany korespondencji pojawiły się wątpliwości Młodej Kobiety:
Podsumowanie XII WOŚP na Joe Monster.org
9 286  
0   8  Jak wiecie,  wzięliśmy w tym roku udział w akcji Wielkiej Orkiestry. My, a dokładnie nasi czytelnicy, którzy zakładali w niedzielę konta na JM. Dochód z każdego SMSa wysłanego wtedy na JM został przeznaczony właśnie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - ten dar serca zamknął się w kwocie 190 zł.

Właśnie wpłaciliśmy
200 zł

na konto fundacji WOŚP.
Dziekujemy wszystkim, którzy skorzystali z tej możliwości pomagania dzieciakom!!!

Przypominamy, też że cały czas można licytować koszulkę JM, cała wylicytowana kwota - obecnie to 105 zł - zostanie również przeznaczona na WOŚP. Aukcja się jeszcze nie zakończyła, ale jeśli zastanawiasz się nad licytowaniem to lepiej zdecyduj się już teraz, zanim nie będzie za późno! 

Dlaczego broń palna jest lepsza od kobiet
22 385  
7   13  
Wejdź do Monster Galerii!To prawda, że na broń trzeba mieć pozwolenie ale czy i tak, przy jego zdobyciu, nie wychodzi mniej zachodu niż przy zdobyciu kobiety?  Wszystko wskazuje na to, że lepiej mieć broń... ;)

10. Możesz zamienić starą 44-kę na dwie nowe 22-ki.
 
9. Możesz mieć jeden pistolet w domu, drugi na wyjazdy.  
 
8. Jeżeli powiesz innemu facetowi, że podoba ci się jego broń, pozwoli ci ją wypróbować.
  
7. Twój ulubiony pistolet nie ma nic przeciwko kilku innym schowanym tu i ówdzie.  
 
6. Twój pistolet nie opuści cię, gdy skończy się amunicja.  
 
5. Zajmuje mało miejsca w szafie.
Pamiętnik informatyka
27 365  
9   10  
Wejdź do Monster Galerii! Poniedziałek

9.10
Dowlokłem się do roboty

9.20
Dzwoni stażystka i płacze mi w telefon, że nie da rady wejść na serwer. Udzielam jej standardowej odpowiedzi nr 112: ("hmmm, u mnie działa") i polecam zrebootować komputer. Zajmuję się lekturą prasy

9.45
Patrzę na serwer - rzeczywiście nic się nie świeci ani nie szumi... Co to może być? Po chwili zastanowienia odczepiam kabel od ekspresu do kawy i przyłączam go z powrotem do serwera. O, zadziałało!

9.50
Dzwoni stażystka, że już działa. Bardzo dziękuje. Tak, Firma powinna zatrudniać samych stażystów. Takie to przestraszone, że nigdy nie będzie mieć pretensji.

10.20
Ta krowa z marketingu twierdzi, że jej nie chodzi sieć. Mówię jej, że to sprawa sprzętu, a ja jestem od "software" i polecam zaczekać aż "sprzętowiec" wróci z urlopu. Powinienem mieć tydzień spokoju z nią.

11.05
Nie lubię poniedziałków. Od samego rana się tak napracowałem, że czuję się zmęczony. Wpisuję w książce dyżurnego: "Wyjście do miasta celem zakupu CD-R-ów" i wychodzę do pubu.

16.50
Przyjście z miasta. Patrzę na system zadaniowy, a tam pisze, że nie można się było do mnie dodzwonić. Pewnie - wyłączyłem komórkę, bo by mi jeszcze w knajpie głowę zawracali. Wpisuję do systemu zadaniowego "naprawa uszkodzenia komórki". Jeszcze jeden rzut oka na dzisiejszą prasę i ...

17.00
Do domku :)

Wtorek
Polacy, nasi zapomniani alianci
16 090  
2   23  

Wiem, wiem, artykuł jest długi i nieśmieszny, ale mimo to wart jest przeczytania, bo pozwala spojrzeć na sprawy naszego kraju, który wysłał swoje wojska do Iraku. Za co? Za DARMO. Ten tekst trzeba znać.Artykuł został opublikowany pod tytułem OUR FORGOTTEN ALLIES w jednej z najpoważniejszych amerykańskich gazet, w New York Post z 22.12.2003. Jego autorem jest emerytowany oficer armii USA Ralf Peters.

Decydującym punktem zwrotnym w długiej walce Zachodu z islamskimi najeźdźcami był dzień 12 września 1683 podczas ostatniego tureckiego oblężenia Wiednia. Boleśnie nieliczna polska husaria – najlepsza kawaleria jaka kiedykolwiek miała Europa – zaatakowała masy otomańskiego wojska z pochylonymi lancami i dzikim bojowym okrzykiem. Prowadzeni przez walecznego króla Jana Sobieskiego maszerowali aby ocalić Wiedeń podczas gdy reszta Europy patrzyła. Francja – niespodzianka! przestała paktować z sułtanem. Dla Ludwika XIV upokorzenie rywalizujących Habsburgów przeważało nad zguba Zachodniej cywilizacji.

Sytuacja była ponura. Wielu szlachciców Króla Jana obawiało się klęski. Ale Sobieski zaryzykował swoje królestwo – niesprawna i upadającą demokrację aby ratować kontynent. Tego rozstrzygającego popołudnia polska kawaleria uderzyła na linie tureckie z taka siłą że roztrzaskała 2000 lanc. Atak oszołomił armie otomańską. Dziesiątki tysięcy Turków uciekło za Dunaj.
Żadna armia świata islamskiego nigdy więcej nie stanowiła takiego zagrożenia dla Zachodu.
Autentyki XXII - spóźnialski Joe, przyśpieszony ksiądz i wykładowcy
21 891  
8   16  
Bardzo okrąglutkie, jeszcze cieplutkie, niczym bułeczki prosto z pieca w Geancie autentyki dwudzieste drugie... Co ja plotę, przecież pieca w Geant już nie ma...Media Markt też już nie ma... za to jest Nowa Narodowa Rozrywka!!! Żądamy po 1 stycznia co najmniej wolnego tygodnia, aby odbyć kondycyjny trening przed planowanymi wyprzedażami!!!!

Jak to jest, że redakcja o wszystkim dowiaduje się ostatnia i tym razem Czcibor (a raczej jego brat) wyjaśnił , dlaczego Ojciec Redaktor jadąc do Warszawy zawsze się spóźnia...

Odbywałem akurat obchód po mieszkaniu w celu podejrzenia dzikich zwierząt w ich środowisku naturalnym (rodzeństwo). Przy okazji tych podróży zahaczyłem również o pomieszczenie w którym tatko oddawał się jednemu ze swoich ulubionych zajęć - oglądaniu telewizji. Więc zapytałem uprzejmie :
- A co tam tato ogląda ?
- A mecz synu oglądam. - odparł on.
- Aaa - rzekłem aby podtrzymać rozmowę. Moja awersja do sportu nie jest jakąś tajemnicą - mecz powiada tato.
- Ano mecz synu. A Turczynki dają dupy.
W tym momencie dobiegł mnie głos mojego brata z sąsiedniego pomieszczenia
- Chyba na trasie Warszawa-Gdańsk.
(niby wszystko jasne, ale dlaczego on się spóźnia nawet wtedy, gdy jedzie pociągiem???)

Peenya podesłała historię, która stanowi koronny argument dla zmiany rządów w naszym kraju...

Mieszkam w bloku z bandą emerytów i rencistów. I właśnie przed chwilą jedna taka gwiazda ledwo doczłapawszy do domofonu dzwoni do jakieś tam swojej kumy i słyszę:
- A to ty Halinka w domu jesteś, bo ja sprawę mam, otworzysz ty mnie?
- A chodź kochana, bo ja właśnie wróciłam z cmentarza i przegryzam..

(no chyba już gorzej w kraju być nie może?
Archiwum krótkich - lepienie posła, skocznia mamucia, Jean Claude
6 765  
6  
- Mamo idę na dwór - krzyczy Jasio!
- A po co?- pyta mama
- Ulepić posła...
* * *
- Jaka jest różnica między MS Windows a kobietą?
- Żadnej!!! Zasypuje cię setką bezsensownych komunikatów i co najmniej trzykrotnie żąda potwierdzenia rzeczy oczywistych.

* * *

Dziadzio siedzi w bujanym foteliku przed kominkiem ćmiąc fajeczkę... nagle łomot - ktoś wali do drzwi:
- Kto tam?!
- Jean Claude van Damme!
- Nie znam... wszyscy czterej wypier*alać!

* * *

Małżeństwu urodziło się dziecko. Przyjaciółka przyszła je obejrzeć i
zachwyca się:
- Jakie słodkie maleństwo! Jak je nazywacie?
- W dzień, czy w nocy?
Powinni tego zabronić?
17 848  
1   31  
Może jednak nie... Taki specjalny MediaMarkt dla polityków! To jest myśl! Niech się pozabijają... ;)
Wejdź do Monster Galerii!
Wielopak weekendowy XXXVII
23 589  
4   32  
Kliknij aby powiększyć!Grubo po północy otwieramy WW (Wyprzedaż Wielopaka). Ponad 30 000 chętnych napiera na stronę. Redakcja nerwowo obgryza paznokcie. Słychać już pierwsze kliknięcia i parsknięcia śmiechem. Co to będzie, co to będzie...

Dzień po Świętach ksiądz robi obchód kościoła. Staje przed szopką i z przerażeniem stwierdza, że zniknęło Dzieciątko! Wybiega przed kościół i po chwili zauważa Jasia w czerwonym ferrari na - pardon - pedały, zaś obok Jasia siedzi Dzieciątko.
Ksiądz zatrzymuje Jasia i pyta:
- Skąd wziąłeś swojego pasażera, mój przyjacielu?
- Z kościoła.
- A dlaczego go zabrałeś?
- No bo na tydzień przed Świętami modliłem się do Jezuska o ten samochód i obiecałem mu, że jak go dostanę, to go przewiozę dookoła kościoła.

by Qbek

* * * * *

* * * * *
Impreza w ruskim garnizonie.
Muzyka gra, "wodku" na stołach, są żołnierze, są i dziewczyny.
Ale dziewczyny siedzą w jednym końcu sali, a żołnierze w drugim i nie przejawiają ochoty aby do panien uderzyć.
W końcu jedna nie wytrzymuje, podchodzi i proponuje:
- Ej rebiata, zatańczyliby wy?
Z mięsistych żołnierskich ust pada odpowiedź:
- My nie tańcjory. My jebcy.

by Maciex

* * * * *
Robisz błąd - idziesz w ''odstawkę''!
31 438  
6   17  
Wejdź do Monster Galerii!Cokolwiek zrobisz, to i tak będzie źle... Jeśli będziesz się tym przejmował, to zwariujesz. Tak to już jest na tym świecie, że za "błędy" popełniane przez mężczyzn kobiety stosują czas karnego „odstawienia”. A oto, opracowany na podstawie średniej statystycznej, obowiązujący taryfikator: 

 • Śmiejesz się z niej, że się maże pod koniec romantycznego filmu – 4 dni

 • Nazywasz seks jakimkolwiek innym określeniem niż „kochać się” – 4 dni

 • Mówiąc o jej mamie używasz tonu głosu, który jej się nie podoba – 5 dni

 • Faktycznie mówisz, że nie chcesz iść, gdy ona mówi: „Jak nie chcesz iść, to nie ma sprawy.” – 6 dni

 • Uciszasz ją podczas wiadomości sportowych – 8 dni

 • Napomykasz o trójkąciku:
 • Najsłynniejsze kłamstwa naukowe wg The Guardian
  30 068  
  5   13  
  Wejdź do Monster Galerii!Przedstawiamy listę dziesięciu najsłynniejszych naukowych kłamstw, w które niegdyś święcie wierzył cały świat. Długie, ale pouczające...

  BRAKUJĄCE OGNIWO WCIĄŻ BRAKUJĄCE


  Oszustwo z Piltdown (właśnie minęło 50 lat od czasu jego zdemaskowania) nie było wcale największą ani najgłupszą mistyfikacją w historii nauki, jednak do dzisiaj jest jedną z najbardziej znanych.

  Eoanthropus dawsoni, czyli człowiek z Piltdown, został znaleziony na żwirowisku koło Piltdown, w hrabstwie Sussex, w 1912 roku. Autorem odkrycia był Charles Dawson. Przez 40 lat Eoanthropus dawsoni był jednym z eksponatów w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Ze swą wielką czaszką, podobną do ludzkiej, i małpią szczęką stanowił przykład głośnego "brakującego ogniwa" pomiędzy ludźmi i ich małpimi przodkami.

  Z archiwów JM


  Kącik zabijania czasu
  Login
  Najnowsze pliki z Szaffy
  Krótkie dżołki
  Meghan Markle będzie zaskoczona kiedy się dowie, że do obowiązków księżnej należy codzienne wstawanie o trzeciej nad ranem i nakręcanie Big Bena.
  * * *
  - Marian! Nie chrap!
  - Przecież nie chrapię, silnik wybierałem do naszego nowego auta.
  * * *
  Mój pradziadek był na Titanicu. O ile wiem, on wciąż tam jest.
  * * *
  Nie znalazłeś prawdy w winie? Widocznie schowała się w innej butelce.
  * * *
  Kobieca logika zawsze pozostawia ślad na męskiej psychice.
  * * *
  więcej »
  dodaj kawałek »
  Zakazane strony