Szukaj Pokaż menu

Najdziksze newsy tygodnia – włoski sąd uznał, że molestowanie zaczyna się po 10 sekundach macania

43 838  
204   79  
W dzisiejszym odcinku: o kolejnym numerze odstawionym przez aktywistów klimatycznych, o samowolce budowlanej jednego księdza z Gdańska i rozstrzygnięciu, kiedy macanie jest macaniem.

Dziewczyny, które zapomniały o majteczkach

175 526  
1254   169  
Bez dwóch zdań jest to najodważniejsza seria na Joe Monsterze. Wiem, że zdjęcia są ciekawe, dlatego nie gadam za dużo i zapraszam do oglądania.

Zatrzymane w kadrze – a może by tak porwac czołg?

44 906  
321   75  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” zobaczycie, między innymi, aktora wyrzuconego z „Predatora”, niezwykłych dziewiętnastowiecznych bokserów oraz „Latającą uczennicę”.

#1. Anthony Hopkins testuje różne maski dla Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” (1991)

Kliknij i zobacz więcej!


#2. „Boże, chroń Amerykę przed komunizmem”. Boston, 1950 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Jean-Claude Van Damme na planie „Predatora” (1987 r.) w swoim oryginalnym kostiumie Predatora, zanim został wyrzucony z filmu.

Kliknij i zobacz więcej!

Jean-Claude van Damme już na początku pożałował przyjęcia roli Predatora. Zamierzał sam zrezygnować z tej roli, ale odradził mu to Carl Weathers (grający postać Apollo Creeda w serii filmów o Rockym). Poradził, by aktor poczekał, aż producent sam go zwolni.
Powyższe nastąpiło, gdy producenci obejrzeli pierwsze sceny z belgijskim aktorem biegającym w przebraniu Predatora. Uznali, że aktor nie pasuje do roli, jest za niski, a Predator nie wygląda zbyt strasznie.
Van Damme opuścił plan zdjęciowy, a jego miejsce zajął Kevin Peter Hall, mierzący blisko 2 metry 20 centymetrów wzrostu.

#4. Ocaleni z „Andrei Dorii” na pokładzie „Ile de France”, 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!

„Île-de-France” przybył na miejsce katastrofy, wyłaniając się z gęstego dymu. Ci, którzy przeżyli, wspominali, że wyglądało to tak, jakby uratował ich statek widmo.

#5. Młodsi szeregowcy na pokładzie pancernika HMS King George V otrzymują dzienną porcję grogu (trzy części wody na jedną część rumu), 1914 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. George Moore „Żywy Szkielet” i Fred Howe „Grubas”, XIX-wieczni artyści specjalizujący się w boksie komediowym. Zdjęcie z 1897 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Ojciec Freda Howe'a był stolarzem w Alleghany City w stanie Pensylwania. Fred zaczął uczyć się tego samego zawodu, ale wkrótce stał się za gruby. W wieku osiemnastu lat dołączył do cyrku Forepaugh jako „Grubas” i tam poznał swojego obecnego sparingpartnera.

George Moore urodził się w Helenie w stanie Montana, gdzie jego ojciec miał mały sklep z artykułami chemicznymi. Do dwudziestego pierwszego roku życia George pracował w sklepie swojego ojca. Jednak jego największym pragnieniem było zobaczyć świat. Kiedy do Heleny przyjechał pierwszy wielki cyrk, kierownik zaproponował mu, by wystąpił jako „Żywy Szkielet”, i od razu złożył ofertę. Tam poznał Freda Howe i wkrótce stali się wielkimi przyjaciółmi. Lekarze zalecili obojgu jak najwięcej ćwiczeń – jednemu, aby nabrał mięśni, a drugiemu, aby się pozbył nadwagi.

Mężczyźni postanowili połączyć obowiązki z przyjemnością, więc postawili na boks. Pewnego dnia kierownik został poinformowany o zabawie „jego dziwaków”. Ten, gdy tylko zobaczył, jak Howe i Moore stają naprzeciw siebie, zaproponował im podwyższoną pensję, jeśli tylko zechcą boksować przed publicznością.

Moore miał 1,9 metra wzrostu i ważył tylko 44 kg, Howe zaś odpowiednio: 1,57 m wzrostu i 191,4 kg wagi.

#7. Jedna z ulic Monrowii dosłownie usłana nabojami automatycznymi, wojna domowa w Liberii, Liberia, 2004 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Starsza siostra Króla Popu: La Toya Jackson to piosenkarka, aktorka i modelka, siostra Michaela Jacksona. Sesja zdjęciowa dla Playboya, marzec 1989 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Gini Basurto fotografuje swój rozbity samochód po tym, jak Sean Nelson przejechał czołgiem przez Claremont, 17 maja 1995 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Shawn Nelson służył jako czołgista w siłach amerykańskich w zachodnich Niemczech. Ponieważ miał problem z dyscypliną, został zwolniony ze służby w 1980 roku i wrócił do kraju. Po demobilizacji Nelson zaczął budować swój amerykański sen: kupił dom, ożenił się i zaczął pracować jako hydraulik. Przez kilka lat wszystko się układało.

Śmierć rodziców spowodowała zmianę w zachowaniu Nelsona. Uzależnił się od narkotyków i alkoholu, stał się agresywny. Wówczas mozolnie budowana stabilizacja posypała się. W 1990 roku żona wniosła o rozwód. Wkrótce potem Nelson ucierpiał w wypadku motocyklowym. Pomimo odniesionych poważnych obrażeń, wypisał się ze szpitala na własne życzenie, a później sądził się (bez powodzenia) ze szpitalem. W 1995 roku skradziono mu auto z narzędziami hydraulicznymi, przez co nie mógł zarobkować. Jego ówczesna dziewczyna zostawiła go, a Nelson zaczął tracić kontakt z rzeczywistością.
Wykopał w ogrodzie głęboki dół i twierdził, że pozyskuje stamtąd złoto.

16 maja 1995 roku pił z kolegami i wspomniał wówczas, że chce popełnić samobójstwo.

17 maja 1995 roku włamał się do bazy Gwardii Narodowej w San Diego i ukradł czołg M60A3 Patton. Nelson miażdżył i niszczył wszystko na swojej drodze.
Wkrótce czołg wjechał na autostradę, gdzie ścigało go kilkadziesiąt wozów policyjnych.
W pewnym momencie zboczył w kierunku betonowej podpory wiaduktu i uderzył w nią, próbując zawalić most, na szczęście bezskutecznie.

Ostatecznie czołg utknął na betonowym murku rozdzielającym jezdnie i, zgubiwszy gąsienicę, zawisł na nim.
Kilku policjantów wskoczyło na pancerz czołgu, a jeden z nich, Paul Paxton, rezerwista z doświadczeniem czołgowym, otworzył właz i strzelił do Nelsona. Porywacz zmarł w szpitalu.

#10. Ulica w Paryżu po protestach studenckich w 1968 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Dwóch bezdomnych kuca pod nowo wybudowanym World Trade Center. Zdjęcie: Fred Conrad dla The New York Times, październik 1975 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Żydzi aresztowani po Nocy Kryształowej przewiezieni do Buchenwaldu, listopad 1938 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Czwarta pilotka w Stanach Zjednoczonych, Katherine Stinson, przygotowuje swój samolot do lotu, 1913 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Stinson pochodziła z rodziny lotników, ale kiedy zaczęła latać, starała się tylko zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby kontynuować karierę pianistki. Wkrótce jednak odkryła w sobie pasję do latania i zaangażowała się w rodzinny biznes.

Stinson została czwartą kobietą, która zdobyła licencję pilota w Stanach Zjednoczonych, 24 lipca 1912 r. Zakwalifikowała się do zdobycia licencji na Cicero Flying Field w Chicago, gdzie później latała po pętli. Była najmłodszą licencjonowaną pilotką w kraju w 1912 roku, zyskując przydomek „Latająca uczennica”.
Stinson była też pierwszą kobietą, która zdobyła licencję na latanie dwupłatowcem Wright, pierwszą kobietą, która latała nocą, a także pierwszą kobietą, która pisała na niebie. Podczas występów w Los Angeles Stinson użyła swojego samolotu do napisania na niebie „C-A-L” dla Kalifornii.
Stinson jest uznawana za pierwszą kobietę, która przeleciała nad Londynem.
Została także pierwszą pilotką upoważnioną do przewożenia poczty w Stanach Zjednoczonych.
Była też pierwszą kobietą pilotem, która wykonała pętlę. Było to 18 lipca 1915 roku.

W 1913 roku Stinson i jej matka założyły firmę Stinson Aircraft Company, którą później Stinson objęła jako prezes. Wraz z siostrą Marjorie, która również była pilotką, założyła Stinson School of Flying w San Antonio w 1915 roku i tam nauczała – odpowiednia rola dla byłej „latającej uczennicy”.

#14. Kanapa Führera w bunkrze, maj 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Korespondenci ze świecą w dłoniach oglądają tapicerkę sofy, na której widoczne są plamy krwi. To tutaj Adolf Hitler miał popełnić samobójstwo.
Bezskutecznie próbują znaleźć łuskę z kuli, która zabiła Fuhrera (łuski nigdy nie odnaleziono).

#15. Zespół Lombard w 1984 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Od lewej: lider, wokalista, klawiszowiec Grzegorz Stróżniak, manager zespołu Piotr Niewiarowski ze Złotą Płytą, basista Maurycy Przybyłowicz, wokalistka Wanda Kwietniewska, wokalistka Małgorzata Ostrowska, gitarzysta Piotr Zander. Z prawej dyrektor Działu Programowego wytwórni Andrzej Karpiński. Fot. Longin Wawrynkiewicz

W poprzednim odcinku
321
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które zapomniały o majteczkach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu ​Christopher Nolan zapewnia, że w filmie „Oppenheimer” nie użyto żadnych efektów CGI – Filmoteka Joe Monstera
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą