Szukaj Pokaż menu

Ciekawostki ze świata seksu, których nie poznasz w szkole

141 177  
371   81  
Przedmiot zwany "wychowaniem do życia w rodzinie" wiele osób pamięta jako wstydliwą traumę i zajęcia, które trzeba było odbębnić i szybko zapomnieć. Dość powiedzieć, że nabywana tam wiedza bywa równie mało aktualna, jak niezbyt pomocna. Postanowiliśmy trochę pomóc w edukacji seksualnej!

Perełki znalezione w sklepach z używanymi przedmiotami VII - Mąż przyniósł do domu popielniczkę...

110 064  
322   33  
Wśród dzisiejszych rupieci i dziwactw wszelakiej maści m.in. zaskoczony Szatan z kokosa, piersiówka dla prawdziwego faceta, ośmiornica pożerająca twarz oraz wypchany kojot za prawie 4 tys. dolarów.

Zatrzymane w kadrze CCCXVIII - Niemki zamiatają ulice Berlina po kapitulacji

91 091  
441   23  
Dziś w "Zatrzymanych..." między innymi niebezpieczny list z wkładką, Eminema oczu kąpiel i polski akcent w rozmiarze XXL. Zapraszamy!

#1. Ambasador dobrej woli UNICEF, Audrey Hepburn, z somalijską dziewczynką, 1992 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Wspaniały widok. Paryż, 1900 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Technik laboratoryjny trzyma list z wąglikiem, który był skierowany do senatora Leahy. List został bezpiecznie otwarty w amerykańskim laboratorium biochemicznym w Fort Detrick w listopadzie 2001 r.

Kliknij i zobacz więcej!

„Wkrótce po atakach terrorystycznych z 11 września w amerykańskiej poczcie zaczęły pojawiać się listy opatrzone wąglikiem (anthrax). Pięciu Amerykanów zmarło, a 17 zachorowało w wyniku najgorszych ataków biologicznych w historii USA. Późniejsze dochodzenie przeprowadzone przez FBI i jego partnerów - o kryptonimie „Amerithrax” - było jednym z największych i najbardziej złożonych w historii organów ścigania”. (FBI)

#4. Michael Keaton, Jack Nicholson, Tim Burton i kawa na planie filmu „Batman”, 1989 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Niemki zamiatają ulice Berlina po kapitulacji. Pracują pod nadzorem Marusi Kuzniecowej, która ponad dwa lata pracowała jako robotnica przymusowa w Niemczech, 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Uczeń i nauczyciel siedzący na progu lokalnej szkoły średniej po anonimowym ostrzeżeniu o zagrożeniu strzelaniną, Delaware, USA, 1973 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Mieszkaniec obozowiska namiotowego w Moskwie, 1991 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Napis przyczepiony do czapki głosi: „Okaleczony przez bezprawie, bezrobotny, bezdomny, pozbawiony praw obywatelskich mieszkaniec Kijowa, mieszkam u bram prokuratury ZSRR”.

#8. Tancerki z londyńskiego baletu ćwiczą w maskach przeciwgazowych, luty 1940 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Michael Jordan gra w koszykówkę na wózku inwalidzkim z częściowo sparaliżowanym młodym chłopakiem, 1987 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Rosyjscy i amerykańscy żołnierze siedzą naprzeciw siebie w stołówce, Bośnia, 1996 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Wykopaliska na miejscu masowego grobu ofiar stalinowskich represji, okolice wsi Szerszni, obwód czelabiński, Rosja, 1989 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Reżyser Peter Jackson otrzymuje nowozelandzki order za zasługi od gubernator generalnej lady Sylvii Cartwright, 2002 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Eminem, 1999 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Kandydat na prezydenta Władimir Bryncałow z żoną. Kampania przedwyborcza na prezydenta Federacji Rosyjskiej w 1996 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Matka i dziecko podczas bombardowania Helsinek, 9 lipca 1941 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Kurt Cobain, Boże Narodzenie 1986 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Żołnierze 1. batalionu Królewskiego Pułku Australii przed spotkaniem z czarnoskórymi rekrutami. Townsville, Queensland, Australia, wrzesień 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Mao Zedong w kołchozie „Testament Iljicza”, obwód moskiewski, 1949 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Dziewczyny walczą podczas show Stallone’s Rockets. Widzowie oglądali imitację walki pomiędzy mocno umalowanymi młodymi damami. Walka była transmitowana na pierwszym kanale i została zorganizowana w ZSRR w 1991 roku przy wsparciu matki Sylvestra Stallone, która była również obecna na przedstawieniu.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Późniejsi polscy partyzanci, którzy trafili do sowieckiego obozu i uciekli pieszo do Polski, Litwa, lata 30. XX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

Bracia Tolek i Wiktor Iwanowscy (w środku i po prawej) przed II wojną światową. Zdjęcie z archiwum wnuka Tolka Iwanowskiego, Michała, który obecnie mieszka w Cardiff (Walia).
18 lipca 1944 r. polscy partyzanci Tolek i Wiktor Iwanowski zostali aresztowani podczas wyzwalania Litwy przez Armię Czerwoną i rozbrajania partyzantów wileńskich. Poddali się Armii Czerwonej dobrowolnie - w zamian za obietnicę dołączenia ich do polskiego oddziału, ale zamiast tego zostali przekazani NKWD i wysłani najpierw do obozu jenieckiego w Miednikach, a następnie pod Kaługę.

15 sierpnia 1945 r. bracia uciekli z obozu i po ponad trzech miesiącach tułaczki dotarli z pomocą własnoręcznie wykonanego kompasu, najpierw do Homla, następnie do Wilna i Warszawy, by w końcu połączyć się z rodziną we Wrocławiu. Wiele lat później Wiktor szczegółowo opisał tę podróż w swoich wspomnieniach.

Fotograf Michał Iwanowski postanowił powtórzyć trasę dziadka Tolka i jego brata. Wyjął z rodzinnego archiwum mapę, na której bracia zaznaczali swoją drogę, wziął z sobą także kompas, namiot i poczynił małe zapasy (bracia uciekli z zapałkami, tytoniem, solą, sucharami i kilkoma puszkami konserw).
Michał pieszo z Kaługi ruszył w drogę i przeszedł 2200 km. Wnuk partyzanta odkrył, że teren niewiele się zmienił - niektóre fragmenty wspomnień opisują go z fotograficzną dokładnością. Na przykład most kolejowy, na którym bracia natknęli się na wartowników, którzy postrzelili Tolka w ramię, Michał rozpoznał bez porównywania z mapą.

Po drodze Michał prawie nie spotykał się z ludźmi - musiał jedynie komunikować się z nimi w wiejskich sklepach, gdzie uzupełniał artykuły spożywcze. Na Białorusi dwukrotnie trafiał na policjantów, którzy długo sprawdzali dokumenty i przesłuchiwali go, nie rozumiejąc celu jego wyprawy. Michał dotarł do Wrocławia w osiem tygodni - prawie dwa razy szybciej niż jego dziadek i brat.

<<< W poprzednim odcinku: Krystian zwycięża!

441
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Perełki znalezione w sklepach z używanymi przedmiotami VII - Mąż przyniósł do domu popielniczkę...
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas VIII - edycja facebookowa
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu Uważasz, że to obciach mieszkać w kontenerze? To zobacz, co zbudował sobie Will Breaux
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą