Szukaj Pokaż menu

Niebezpieczeństwa czyhające w restauracji

178 284  
447   63  
Idąc do restauracji lub zamawiając jedzenie do domu mamy nadzieję na w miarę smaczny posiłek i fachową obsługę. Są też tacy, którzy lubią adrenalinę krążącą w żyłach i przed zamówieniem robią kelnerowi awanturę, wtedy naprawdę można się zdziwić, co się znajdzie na talerzu.

#1.

Najbardziej denerwujące rzeczy w biurze

126 139  
721   30  
Praca w biurze zwykle nie należy do najcięższych robót. Są jednak takie momenty, w których mamy ochotę zdzielić uber dyrektora w łeb, nasikać komuś na biurko i już nigdy nie wrócić. Oto zbiór takich momentów! 

#1. Głośnopiszący

most_annoying_things_about_working_in_an_office_01

Jak prawidłowo się targować

120 521  
627   21  
Zbliża się lato, czas urlopów i wyjazdów egzotycznych. Oto kilka praktycznych porad, jak się targować:

Kliknij i zobacz więcej!


1. Podczas zakupów na rynku w Egipcie lub Turcji, albo w elitarnym salonie samochodowym, należy targować się bez obecności postronnych ludzi. Sprzedawca nie da zniżki, jeśli istnieje ryzyko, że po tobie pozostali kupujący także będą oczekiwać niższej ceny.

2. Podstawową zasadą przy targowaniu się jest opanowanie. Nigdy nie podnoś głosu na sprzedawcę, mów do niego spokojnie. Nie daj poznać po sobie, że jesteś zainteresowany danym towarem.

3. Przygotuj się wcześniej do targowania. Dowiedz się, jaka jest minimalna i maksymalna cena danego towaru czy usługi, a nawet wydrukuj sobie cennik, pozbawiając w ten sposób sprzedawcę okazji do blefowania, wykorzystującego twoją niewiedzę.

4. Twoja pierwsza oferta – nie więcej niż 50% wartości towaru. Niech sobie sprzedawca wygląda na oburzonego, niech obgryza paznokcie i teatralnie drze szaty, ty nie ustępuj. Jeśli transakcja ma miejsce na rynku w Turcji czy Egipcie, paradoksalnie po pierwszym obniżeniu ceny przez sprzedającego, ty również obniż nieco kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić. W ten sposób dasz do zrozumienia sprzedającemu, że im bardziej on się targuje, tym mniej mu skłonny jesteś zapłacić. Działa niezawodnie.

5. Gdy już zawarłeś transakcję albo kupiłeś towar, dobij sprzedawcę pytaniami czy dostawa będzie gratis albo czy będą zniżki na kolejne towary, jako że teraz jesteś stałym klientem.

6. Wytykaj różnego rodzaju defekty i wady towarów. "Ta rzecz jest wadliwa, szkoda, że niczego na niej nie zarobisz... Chociaż właściwie ja mógłbym pójść ci na rękę i wziąć to za pół ceny".
W taki sposób można nabyć np. odzież z wystawy albo sezonową odzież pod koniec danego sezonu.

7. Blefuj, sprawiaj wrażenie, że rezygnujesz z zakupu i sobie idziesz. Czasem pomaga także wyjęcie pieniędzy z kieszeni i przeliczanie przy sprzedawcy. Gdy sprzedający widzi pieniądze, skłonny jest do szybszego sfinalizowania transakcji.

Kliknij i zobacz więcej!

627
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najbardziej denerwujące rzeczy w biurze
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Faktopedia – Wyjątkowe wkładki do butów
Przejdź do artykułu Pieczone ziemniaki - sprawdź, czy robisz to dobrze
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas IV
Przejdź do artykułu Jak napisać wypracowanie na ostatnią chwilę?
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu Nietypowe instrukcje na metkach
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Jak pies z kotem
Przejdź do artykułu 20 prostych porad, które ułatwiają życie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą